Afbeelding
GUIDO PIJPER

Marijn de Zeeuw

Marijn de Zeeuw (45) startte samen met haar vader De Zeeuw Makelaardij. Na zijn pensioen in 2019 zette zij het bedrijf voort. 

De Zeeuw Makelaardij is inmiddels één van de grotere makelaarskantoren op Voorne-Putten. Maar die groei komt vooral voort uit aandacht voor het kleine, het menselijke. “Makelaardij blijft mensenwerk.”

Marijn (45) werd geboren in Rotterdam, verhuisde in haar tienertijd naar Hellevoetsluis en woont inmiddels met haar man Sebastiaan in Oostvoorne. Na de havo en vwo deed ze de Hogere Hotelschool in Den Haag. “Een brede opleiding waar ik ook vandaag de dag nog steeds plezier van heb”, benadrukt Marijn: “Gastvrijheid, dienstverlenend zijn. Met een open blik de wereld inkijken, dat is ook in het makelaarsvak enorm belangrijk. Een leuke tijd en met een hechte groep studiegenoten.”

Makelaardij is er met de paplepel ingegoten. “Ik ben letterlijk in de kelder begonnen: dossiers archiveren, fotorolletjes wegbrengen en brochures laten kopiëren bij De Kolibrie’. Later mocht ik de telefoon aannemen, rapporten uitwerken en kwam er steeds meer binnendienstwerk. In 2005 startten we ons eigen kantoor. Ik ben toen opgegaan voor de praktijktoets en in 2011 rondde ik de opleiding af met de officiële beëdiging als makelaar”

Maar een papiertje, maakt niet direct een goede makelaar, vindt Marijn. “Een goede makelaar kan de wensen van mensen lezen en vertalen. Het is ook een stukje psychologie. Een mensenmens zijn.” Maakt het ook iets uit dat ze een vrouw is? “Vroeger was de makelaardij een echte mannenwereld. Dan vroegen mensen aan de telefoon of ze mijn vader konden spreken. Tegenwoordig werken in de woningmakelaardij voornamelijk vrouwen. Ik denk dat dat deels komt doordat er bij het kopen van een huis veel gevoel komt kijken. Ook als het gaat om interieur, kleur, foto’s en esthetiek. En daar zijn vrouwen goed in. Mannen zijn doorgaans toch wat zakelijker.

De makelaarswereld is ook sneller en digitaler geworden, maar daardoor is juist ook de menselijkheid belangrijker geworden.” Inmiddels zijn vrouwen dan ook helemaal geaccepteerd. “We worden serieus genomen. Mensen vertrouwen op onze expertise.” Doordat het vak sneller en digitaler is geworden, zijn ook de wensen veranderd, is Marijns ervaring. “De verwachtingen van mensen zijn hoger. De bereikbaarheid van informatie moet sneller. Andere vormen van media winnen terrein. Websites, maar vooral ook social media, veranderen het werk ook. Foto’s zijn al vaak achterhaald. Bewegend beeld wordt de nieuwe norm. Mensen kunnen ook meer zelf. Tegelijkertijd is de makelaar zeker nog van toegevoegde waarde: we leveren informatie, kennis en expertise. We nemen mensen werk uit handen. En onderhandelen is nog steeds een vak.”

Marijn is met haar bedrijf ook al heel lang lid van Businessclub Voorne aan Zee. "Dat was mijn vader ook al. In de periode dat ik jonge kinderen had, was ik wat minder betrokken, maar inmiddels heb ik dat weer opgepakt. Het is een hele leuke club met mensen, die je eigenlijk te weinig spreekt, maar waar je toch veel mee gemeen hebt. We lopen tegen dezelfde dingen aan qua ondernemen. Dan is het goed als je met elkaar kunt sparren. Dat je elkaar kunt helpen met kennis en ideeën. En ook het netwerk is belangrijk: vaak vragen mensen ons naar ándere vakmensen, bijvoorbeeld om te verbouwen of in te richten. Dan kun je doorverwijzen naar vertrouwde adressen.”