
Trump aanleiding voor eerbetoon veteranen in Voorne aan Zee
Actueel 761 keer gelezenVoorne aan Zee - Zaterdagmorgen kwamen tientallen mensen bijeen bij het Veteranenmonument aan de Burgemeester Van der Jagtkade. Het was een eerbetoon aan de veteranen, na de opmerkingen die eerder door president Trump over hen zijn gemaakt.
Lies van der Pol leidde de samenkomst kort in, waarin ze aangaf dat zij contact had gezocht met de burgemeester nadat zij zich het volgende afvroeg: “Wat nou als over 5 jaar onze wereld is veranderd en we hebben nergens iets van gezegd? Na dit contact staan we nu hier en ik ben blij dat jullie ook willen aangeven dat wij het er niet mee eens zijn. Ook vind ik het heel bijzonder dat jullie hier allemaal zijn met diezelfde gedachte.”
Burgemeester Scheepers ging in zijn toespraak terug naar 17 april 2008, de dag dat generaal Peter van Uhm generaal Dick Berlijn opvolgde als Commandant der Strijdkrachten. “Een dag later, op zijn eerste dag in functie, krijgt de generaal het bericht dat zijn eigen zoon – 1e luitenant Dennis van Uhm – in Afghanistan bij de ISAF-missie om het leven is gekomen, samen met een andere militair,” sprak de burgemeester. “Dat verhaal grijpt me ontzettend aan. Ik ben zelf vader en ik kan me eigenlijk bijna geen voorstelling maken bij het immense verdriet dat je voelt als je eigen kind om het leven komt. Er zijn 25 Nederlandse militairen omgekomen. Dat gebeurde in de frontlinie, waar zij samen met hun bondgenoten vochten. Wanneer ik aan al die militairen denk, dan voel ik trots en waardering, omdat deze militairen iets heel waardevols en belangrijks deden. Zij vochten voor de vrijheid en veiligheid van het Afghaanse volk, voor de veiligheid van de NAVO-bondgenoten.”
![]()
Schouder aan schouder
Vervolgens ging de burgemeester in op het gevoel dat veteranen en de ouders van omgekomen militairen moeten hebben gekregen na de uitspraken van de president. “Ik kan me het gevoel bijna niet voorstellen dat onze veteranen en ouders van omgekomen militairen hadden toen president Trump de uitspraak deed dat het toch vooral de militairen van de VS waren die aan de frontlinie vochten. Daarom ben ik ontzettend blij dat we hier bij elkaar zijn om onze veteranen te eren. Om te laten zien dat we het in Nederland en in Voorne aan Zee op een andere manier doen. Wij staan wel schouder aan schouder met onze veteranen, zoals zij schouder aan schouder stonden met hun kameraden in het veld. En dan zeggen wij opnieuw, zoals we dat zullen blijven doen, thank you for your service. Laten we daar een mooie traditie van maken.”
Na het leggen van de bloemen en de veteraneneregroet was er voor de aanwezigen gelegenheid om na te praten in het veteranencafé.
![]()















