Klimaatstichting HIER is op zoek naar enthousiaste inwoners die het verschil willen maken als Klimaatburgemeester in Voorne aan Zee.
Klimaatstichting HIER is op zoek naar enthousiaste inwoners die het verschil willen maken als Klimaatburgemeester in Voorne aan Zee.

Meld je nu aan voor de vijfde Klimaatweek

Actueel 800 keer gelezen

Voorne aan Zee – Wie is een lokale klimaatverbeteraar in Voorne aan Zee? In november is het weer zover: de vijfde editie van de Klimaatweek vindt plaats van 10 t/m 16 november 2025. Al vijf jaar lang laten huishoudens, overheden en bedrijven door heel Nederland zien hoe groot de kracht van lokaal klimaatbewustzijn is. Dit jaar krijgt de Klimaatweek - voorheen de Nationale Klimaatweek - een nog sterkere lokale focus.

In Voorne aan Zee is er nog geen Klimaatburgemeester. En daarom is Klimaatstichting HIER op zoek naar enthousiaste inwoners die het verschil willen maken als Klimaatburgemeester in Voorne aan Zee en zich aansluiten bij de andere honderden Klimaatburgemeesters in het land. Klimaatburgemeester zijn is geen officiële functie, maar een eretitel binnen een campagne. 

Veel Nederlanders zijn al goed bezig voor het klimaat. Overheden, bedrijven en huishoudens helpen al mee. We leven, wonen en werken steeds duurzamer. Door op lokaal niveau samen te werken bereiken we meer. Daarom zoekt Klimaatstichting HIER, organisator van de Klimaatweek, door het hele land Klimaatburgemeesters: mensen die zich inzetten voor een beter klimaat. Ze zijn een voorbeeld in hun gemeente en inspireren anderen om bewuster te leven, minder CO2 uit te stoten en meer energie besparen.
De campagne onderstreept iets belangrijks: de waarde van mensen die, op welke schaal dan ook, bijdragen aan een beter klimaat. Iedereen in gemeente Voorne aan Zee kan Klimaatburgemeester worden, of je nu al jaren actief bent of net begint met duurzame stappen. Van een zwerfafvalactie of een groene geveltuin tot een workshop energie besparen of het starten van een deelinitiatief in de wijk.

Een nieuwe naam, dezelfde missie
De Nationale Klimaatweek heet vanaf dit jaar kortweg: de Klimaatweek. Caroline Bloemers, projectleider van de Klimaatweek: “Deze nieuwe naam markeert een frisse koers met meer aandacht voor de kracht van lokale samenwerking. Want juist in buurten, dorpen en steden ontstaan de mooiste voorbeelden van klimaatbewust handelen. De naam is veranderd, maar het doel blijft hetzelfde. Heel Nederland in beweging brengen voor een beter klimaat.” Bloemers vult aan: “Vorig jaar waren er 285 Klimaatburgemeesters, 185 Klimaatsupporters en 133 gemeenten actief. Samen organiseerden zij meer dan 500 activiteiten. We willen dit jaar meer Klimaatburgemeesters verwelkomen. Ben jij er daar één van in gemeente Voorne aan Zee? 

Aanmelden of meer weten?
Ben jij iemand die anderen inspireert om duurzamer te leven? Organiseer je een groene actie in je buurt of zet je je in voor een klimaatvriendelijke leefomgeving? Dan is dit jouw moment om op te staan als Klimaatburgemeester van Voorne aan Zee!
Ga naar www.klimaatweek.nl/klimaatburgemeester, meld je aan.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Zwemwaterseizoen van start, maar waarschuwing voor Brielse Meer Actueel 44 minuten geleden
De totale kosten van de Jeu de Boules baan zijn circa 4.500 euro.
Sponsoractie voor Jeu de Boules baan in Vierpolders Actueel 2 uur geleden 2
De verbouwing is in volle gang en als alles volgens planning verloopt, openen de deuren in september 2026; foto ter illustratie.
Nieuw gezondheidscentrum opent binnenkort in Brielle Actueel 19 uur geleden 1
Foto: Gemeente Voorne aan Zee
Nieuwe coalitie in zicht voor Voorne aan Zee Actueel 21 uur geleden 3
Gemeente Voorne aan Zee adviseert haar inwoners nu ook om het gebruik van grote elektrische apparaten, zoals wasmachines en drogers, te vermijden tussen 16.00 en 21.00 uur.
Regels voor kleinverbruik aansluitingen wijzigen per 1 juli 2026: gevolgen voor inwoners van Voorne aan Zee Actueel 22 uur geleden
Deze week gaf Pleun (101) het boek symbolisch door aan zijn achterkleinzoon Milan (10).
Oorlogsverhalen van 101-jarige Pleun in schoolboek Actueel gisteren

Uit de krant