Afbeelding
Gemeente Voorne aan Zee

Informateur heeft slotadvies voor nieuwe coalitie klaar

Actueel 138 keer gelezen

Voorne aan Zee - Informateur Erik van Heijningen heeft zijn slotadvies klaar. De door hem voorgestelde coalitie van VVD, Pro Voorne aan Zee (GroenLinks/PvdA), CDA, EVV, D66 en ONS Voorne zal de kleinst mogelijke meerderheid in de raad hebben. Met elkaar vertegenwoordigen deze partijen 18 van de in totaal 35 beschikbare zetels.

Op basis van alle gesprekken en de raadsbijeenkomst d.d. 16 april jl. is de informateur tot de conclusie gekomen dat VVD, Pro Voorne aan Zee (GroenLinks/PvdA), CDA, EVV, D66 en ONS Voorne bereid zijn om, op basis van de in zijn tweede rapport genoemde uitgangspunten, met elkaar gesprekken aan te gaan over een coalitieakkoord op hoofdlijnen en de vorming van een college van B&W.

Uit de gesprekken met de vertegenwoordigers van IBV en PVaZ heeft hij afgeleid dat er voor hen diverse bezwaren bestaan om deel te nemen aan gesprekken over een coalitieakkoord en de vorming van een college van B&W.

In de twee rapporten die aan zijn slotadvies voorafgingen, concludeerde Van Heijningen dat er op vrijwel alle onderwerpen overeenstemming viel te bereiken met alle partijen wanneer zij de wil zouden hebben om samen te werken. Het was echter zo dat één dossier de partijen ernstig verdeeld hield, namelijk de asielopvang. Naar zijn idee kan er alleen een stabiel bestuur op basis van een meerderheidscollege worden gevormd als een inhoudelijke oplossing voor de asielopvang onderdeel zou zijn van het coalitieakkoord. Natuurlijk zou er dan ook ruimte zijn overgebleven voor nadere analyse, koersbepaling en maatwerk.

VVD, Pro Voorne aan Zee, CDA, EVV, D66 en ONS Voorne hebben volgens Van Heijningen het volste recht om nu met elkaar de inhoud van een coalitieakkoord te bespreken. Hij adviseert hen echter om de andere partijen in de raad daar zoveel mogelijk bij te betrekken.

De informateur begrijpt dat zijn advies bij sommige partijen teleurstelling oproept, maar gelet op de complexe verkiezingsuitslag en de verschillende duiding ervan is er nu eenmaal geen coalitie te vinden die de steun heeft van alle, of vrijwel alle, partijen. Ook biedt verkiezingswinst bij één of meerdere partijen geen zelfstandige basis voor enige coalitie. Bij iedere andere variant zou er ook teleurstelling zijn geweest.

Slotopmerking van de informateur
Erik van Heijningen heeft kennis genomen van de uitlatingen van diverse partijen in het openbaar: “Zoals gezegd: naar mijn oordeel is het gesprek met elkaar veel constructiever en productiever dan publieke statements over elkaar. Laat het algemeen belang van Voorne aan Zee leidend zijn en toon respect voor elkaar.”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Informateur heeft slotadvies voor nieuwe coalitie klaar Actueel 1 uur geleden
Gedeputeerde Recreatie, toerisme en sport, Anne Koning:
Provincie verdeelt 52 miljoen euro onder recreatiegebieden, ook Brielse Meer Actueel 3 uur geleden
In de duinen werden oud-Hollandse spelletjes gedaan
Koningsspelen bij Tennis en Padelclub West Voorne Actueel 5 uur geleden
Afbeelding
Weer plek bij ‘Young Kids Athletics’ Actueel 7 uur geleden
Foto: Adriaan Schep.
Shell Pernis verwelkomt 50 meiden tijdens Girls’ Day 2026 Actueel 8 uur geleden
Foto ter illustratie; brandweerwedstrijden 2023 in Oostvoorne.
Brandweerdag en ‘Firox Games’ in Brielle Actueel gisteren

Uit de krant